زمان بازپرداخت اقساط وام نهضت ملی مسکن

به گزارش فارس کلوب، عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: بازپرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن شامل دوران ساخت که به طور کلی سه سال اول است، نمی شود و متقاضی بعد از سه سال پرداخت اقساط را آغاز می کند.

زمان بازپرداخت اقساط وام نهضت ملی مسکن

به گزارش ایرنا، محمدحسن علمداری، عضو هیات مدیره بانک مسکن درباره نحوه بازپرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن، گفت: مقرر است تا وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن با تمهیداتی که در نظر گرفته است، نرخ سود اقشار کم درآمد و میانه را از طریق یارانه ای که مابه التفاوت آن را صندوق ملی مسکن می پردازد، تامین کند.

وی گفت: از این طریق اقشار کم درآمد و میانه توان بازپرداخت تسهیلات را خواهند یافت.

علمداری با تاکید بر اینکه متقاضیان در دوران ساخت، نیازی نیست که بازپرداخت اقساط تسهیلات را داشته باشند، اضافه کرد: افرادی که هم اکنون در نهضت ملی مسکن ثبت نام می کنند، نیازی به پرداخت اقساط ندارند و باید بعد از ساخته شدن واحد های مسکونی خود که به طور معمول سه سال است، بازپرداخت اقساط را آغاز کنند.

وی توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی برای اقشار کم درآمد و نیازمند حمایت، پیگیر است تا تمهیدات ویژه ای بیندیشد تا این افراد از پرداخت تسهیلات مستثنی شوند و شرایط بهتری برای آن ها در زمینه تامین مسکن، مهیا شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه پیش تر گفته بود: یکی از ویژگی های طرح نو مسکنی (نهضت ملی مسکن) این است که رقم تسهیلات و یارانه سود آن برای همه گروه ها ثابت نیست و به طور کامل منعطف است؛ هم عدد تسهیلات و هم یارانه ای که به عنوان نرخ سود آن از سوی صندوق ملی مسکن تأمین می شود، به طورکامل بر اساس درآمد خانوار متفاوت خواهد بود تا دهک های هدف بتوانند خانه دار شوند؛ تمرکز ویژه ای هم برای خانواده های کم درآمد در نظر گرفته شده تا این گروه ها نیز بتوانند خانه دار شوند.

منبع: فرارو

به "زمان بازپرداخت اقساط وام نهضت ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان بازپرداخت اقساط وام نهضت ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید