متفاوت ترین رستوران مرکز ؛مقصد گردشگران خارجی

به گزارش فارس کلوب، خبرنگاران : کافه رستوران کوتاه قامتان در تهران که عمدتا به وسیله افراد کوتاه قامت اداره می گردد، توانسته به مکانی نو و جالب برای گردشگران خارجی تبدیل گردد.

متفاوت ترین رستوران مرکز ؛مقصد گردشگران خارجی

به گزارش فارس کلوب و به نقل از تازه نیوز، کافه رستوران کوتاه قامتان که نام بین المللی اش نانیسم است، سه سال پیش به وسیله فردی که خود از اعضای جامعه کوتاه قامتان است افتتاح شده تا برای افرادی با شرایط جسمانی مشابه خودش که از گروه های محروم جامعه به حساب می آیند شغل ایجاد کند و نگاه و طرز فکر مردم به این افراد را تغییر دهد.

مهدی ابراهیمی، موسس و مدیر این رستوران که فارغ التحصیل رشته مدیریت امور فرهنگی است، پیش از این در سینما و تئاتر فعالیت می کرد و به واسطه حضور در عرصه فرهنگ و هنر، رستورانش گاه و بی گاه به مقصدی برای بازیگران و عوامل سینما تبدیل می گردد.

ابراهیمی می گوید در روزهای اول کسی به این رستوران علاقه نشان نمی داد اما حالا که شاهد موفقیت روزافزون کسب وکارش است میخواهد در شهرهای دیگر کشور و حتی خارج از کشور شعبه هایی از این رستوران داشته باشد و اشتغال زایی کند. خبرگزاری آناتولی ترکیه که در گزارشی به رستوران کوتاه قامتان تهران پرداخته بود، نوشت استانبول یا ازمیر هدف های بعدی مدیر این رستوران است.

با جذب گردشگران خارجی به این مکان که عمدتا به وسیله راهنمایان گردشگری به این رستوران برده می شوند و گویا فضای این رستوران برایشان تازه و جالب است، ابراهیمی به فکر تبدیل این مکان به یک جاذبه گردشگری افتاده است.

مدیر رستوران کوتاه قامتان می گوید هدفش از تاسیس این رستوران علاوه بر اشتغال زایی، تغییر نگاه فرهنگی مردم نسبت به این افراد است و می خواهد به مردم نشان دهد افراد دارای مسائل جسمی، ظرفیت های زیادی دارند.

90 درصد پرسنل رستوران نانیسم را افرادی کوتاه قد از سرتاسر کشور تشکیل می دهند که برخی از آن ها همان جا با هم آشنا شده و ازدواج کردند. افرادی که پیش از فعالیت در این مجموعه، گاه به خاطر شرایط نامطلوب جامعه و نگاه نادرست مردم در کوچه و خیابان دچار افسردگی بوده اند، حالا خود را باور نموده و توانمندی خود را هم سطح با افراد بلندقامت می دانند. کافه رستوران کوتاه قامتان در خیابان بهشتی قرار گرفته است.

منبع: توریسم آنلاین

به "متفاوت ترین رستوران مرکز ؛مقصد گردشگران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفاوت ترین رستوران مرکز ؛مقصد گردشگران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید