نشست استماع نخبگانی طرح حمایت از حقوق کاربران برگزار گردید

به گزارش فارس کلوب، نشست استماع نخبگانی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی بعدازظهر امروز (شنبه 20 آذرماه) در محل مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با حضور حضور جمعی از اساتید رشته های حقوق، ارتباطات و جامعه شناسی، نمایندگان اندیشکده ها، پژوهشگاه های مختلف و نمایندگان بعضی دستگاه های اجرایی در مرکز پژوهش های مجلس برگزار گردید.

نشست استماع نخبگانی طرح حمایت از حقوق کاربران برگزار گردید

در این نشست که به ریاست کمیل قیدرلو معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز پژوهش های مجلس برگزار گردید، طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی مورد نقد و آنالیز اعضای حاضر نهاده شد.

صادق ستاری فر مدیرکل دفتر فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس در شرح این نشست عنوان نمود: با ارجاع طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی از سوی کمیسیون مشترک این طرح به مرکز پژوهش ها، جهت آنالیز بیشتر ابعاد فنی این طرح مقرر شده 10 جلسه با حضور کارشناسان، اساتید، ذی نفعان، ذی ربطان و دستگاه های اجرایی برگزار گردد تا نهایتاً طرح با اعمال نظر نامبردگان اصلاح گردد.

وی با بیان اینکه امروز نخستین نشست نخبگانی با حضور جمعی از اساتید رشته های حقوق، ارتباطات و جامعه شناسی، نمایندگان اندیشکده ها، پژوهشگاه های مختلف و نمایندگان بعضی دستگاه های اجرایی در مرکز پژوهش های مجلس برگزار گردید، اضافه نمود: در این نشست مباحث مهمی درباره کلیات و مواد طرح صورت گرفت.

ستاری فر توضیح داد: آنالیز های انجام شده و نظرات اخذ شده، نشان می دهد که بیشتر نخبگان در این حوزه معتقدند کشور ما نیازمند یک قانون در این حوزه است اما نکات و نقدهایی نسبت به بعضی از مواد مطرح شد.

مدیرکل دفتر فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس اضافه نمود: نقدها و نکات مذکور در 4 محور اصلی ساختار تنظیم گری، شرایط فعالیت خدمات پایه کاربردی و پتلفرم هایی که در این حوزه فعالیت می نمایند، نظام حمایت از خدمات پایه کاربردی و حمایت از حقوق کاربران و مسئولیت ها و ضمانت های اجرایی که در این طرح باید پیش بینی گردد مطرح شد.

وی یادآور شد: مرکز پژوهش های مجلس کوشش می نماید پس از برگزاری این سلسله نشست های نخبگانی، نظرات اساتید و کارشناسان این حوزه را در اختیار اعضای کمیسیون قرار دهد و افزون بر این، نظرات مذکور را در متن طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی لحاظ کند تا بتوانیم به قانونی برسیم که پشتوانه اجماع نخبگانی در حوزه فضای مجازی را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نشست استماع نخبگانی طرح حمایت از حقوق کاربران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست استماع نخبگانی طرح حمایت از حقوق کاربران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید