پوتین هم دور کار شد

به گزارش فارس کلوب، سخنگوی کرملین گفت، رئیس جمهور روسیه در پی تحولات اخیر مربوط به شیوع کروناویروس در این کشور به ویژه ابتلای پزشک ارشد یک بیمارستان در شهر مسکو به این بیماری، میخواهد دست کم برای یک هفته دیگر دورکاری داشته باشد.

پوتین هم دور کار شد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در اظهاراتی در یک برنامه تلویزیونی در کانال یک تلویزیون روسیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه ولادیمیر پوتین تا چه زمان قصد دورکاری دارد گفت: یک هفته از دورکاری وی گذشته است و من جرات نموده و می گویم که پوتین دست کم برای یک هفته دیگر و یا حتی مدتی طولانی تر دورکاری خواهد نمود.

او در ادامه صحبتهایش توضیح داد: من فکر می کنم مورد مربوط به ابتلای پزشک ارشد بیمارستان کومونارکای شهر مسکو به بیماری نشان داد که به رغم تمامی تدابیر احتیاطی، بهترین و تنها تدبیر موثر برای مقابله با شیوع کرونا کاستن از سطح تماسهای فیزیکی بوده و این دقیقا همان کاری است که رئیس جمهور پوتین انجام داده است.

ولادیمیر پوتین چندی پیش از بیمارستان کومونارکا بازدید به عمل آورد و با پزشکان این بیمارستان درباره اوضاع و شرایط موجود صحبت کرد. در گزارش های تلویزیونی که از این بازدید پخش شدند، پوتین و هیچ کدام از همراهانش از هیچ گونه وسایل حفاظتی و یا لباس محافظ استفاده ننموده بودند و در این بازدید پوتین با این مقام ارشد این بیمارستان نیز دیدار نموده است.

پوتین در دوم آوریل دستور به تمدید مرخصی سراسری که ابتدا برای یک هفته برای کارمندان در روسیه در راستای مقابله با شیوع کروناویروس اعمال شد و اجرای آن تا سرانجام ماه آوریل داد.

سخنگوی کرملین خاطر نشان کرد: در حقیقت یک فشار بزرگ و فوق العاده ای بر حیات مالی وارد شده و این فشار تاثیری منفی بر اقتصاد خواهد گذاشت.

او گفت که مناقشه ها و مخالفتهای زیادی پیرامون تصمیم مذکور به وجود آمده است.

پسکوف تاکید نمود: چیزی که تغییر نمی یابد این است که برای ما مهمترین مساله در هر شرایطی جان و رفاه مردم است. ما البته مسائل پیش روی بازیگران مالی را هم فراموش نمی کنیم.

پسکوف در ادامه این مصاحبه نسبت به تصمیم اخیر عربستان در افزایش فراوری نفت هشدار داده و گفت، افزایش فراوری نفت در دنیا قیمت آن را تا کمترین حد کاهش داده و چنین وضعیتی به نفع هیچ کشوری نیست.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "پوتین هم دور کار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین هم دور کار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید