اذعان کاخ سفید به کمبود کیت های آزمایش کرونا

به گزارش فارس کلوب، معاون رئیس جمهور آمریکا و سرپرست گروهی که برای مدیریت و کنترل ویروس کرونا تشکیل شده می گوید که دولت نمی تواند این هفته یک میلیون کیت آزمایشی را تحویل دهد.

اذعان کاخ سفید به کمبود کیت های آزمایش کرونا

به گزارش فارس کلوب از ایسنا، رئیس سازمان مواد غذایی و دارویی آمریکا (اف دی ای) روز دوشنبه گفته بود که تا آخر هفته یک میلیون کیت آماده خواهد شد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور و مسئول رسیدگی به کرونا ویروس در آمریکا چهارشنبه اعلام کرده بود که دولت هیچ محدودیتی برای انجام تست به روی بیماران قائل نمی شود فقط به شرط آنکه پزشک آن را تجویز کرده باشد. ریک اسکات، سناتور جمهوری خواه گفته که شمار کیت های توزیع شده خیلی از یک میلیون کمتر خواهد بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید که به دلیل تدابیر دولت، از جمله منع ورود مسافرانی که در دو هفته اخیر از چین و ایران بازدید کرده اند، ابعاد آلودگی در آمریکا نسبتا محدود مانده است.

او پنجشنبه در توییتی نوشت که فقط 129 مورد از بیماری در آمریکا هست اما کارشناسان بهداشتی نگرانند که ویروس بدون آنکه شناسایی شود در حال انتشار در میان جمعیت باشد.

با این حال کنگره با سرعت زیادی یک بسته 8 میلیارد و 300 میلیون دلاری را برای مقابله با شیوع تصویب کرده است.

تازه ترین آمارها

آمار مرگ در آمریکا روز پنجشنبه به 12 مورد رسید که بجز یکی بقیه در ایالت واشنگتن در شمال غربی این کشور روی داده.

درحال حاضر بیش از 200 مورد ابتلا در 20 ایالت آمریکا تایید شده که 70 مورد آنها مربوط به ایالت واشنگتن است.

9 نفر از کسانی که در آمریکا مرده اند در یک سرای سالمندان در حومه سیاتل زندگی می کردند که حالا موضوع تحقیق است تا معلوم شود تدابیر بهداشتی را رعایت کرده یا نه.

همزمان برخی شرکت های مهم مستقر در سیاتل مانند مایکروسافت و آمازون بخشی از فعالیت هایشان را متوقف کرده یا کارمندان را ترغیب کرده اند از خانه کار کنند.

شهر سانفرانسیسکو هم روز پنجشنبه اولین مورد ابتلا را گزارش داد. آمار مبتلایان در نیویورک هم در 24 ساعت دو برابر شد و به 22 رسید که همگی در شهر نیویورک یا اطراف آن هستند.

در ایالت رودآیلند هم 200 نفر قرنطینه شده اند چون بعد از سفر گروهی به ایتالیا 3 نفرشان آلوده شده اند.

متوقف کردن کشتی تفریحی

پنس پنجشنبه در کنفرانسی گفت که توجه دولت هم اکنون عمدتا متوجه کشتی تفریحی است که در ساحل کالیفرنیا در نزدیکی سانفرانسیسکو لنگر انداخته است.

این کشتی با حدود 3500 سرنشین از جمله 142 بریتانیایی دستور دارد تا زمان انجام آزمایش به روی سرنشینان همانجا بماند. مرد 71 ساله ای که مرگ او روز چهارشنبه در کالیفرنیا گزارش شد با همین کشتی سفر کرده بود.

به گزارش بی.بی.سی روز پنجشنبه یک هلی کوپتر گارد ساحلی آمریکا کیت های آزمایشی را با طناب به کشتی منتقل کرد.

مدیران خطوط کشتیرانی پرینسس کروز گفته اند که کمتر 100 نفر برای انجام آزمایش شناسایی شده اند و انتظار می رود نتایج تا جمعه معین شود.

گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا هم گفته که کشتی تا زمانی که مسافران درست ارزیابی نشده اند خالی نخواهد شد.

وضع بازارها

موج نگرانی از تاثیر اقتصادی این اپیدمی پنجشنبه باز هم وال استریت را دستخوش کرد. شاخص سهام بازارهای داو جونز، نزدک و اس و پی 500 بیش از 3 درصد افت کردند.

در این میان شرکت های مسافرتی مثل کشتیرانی و خطوط هوایی بیشترین ضربه را خورده اند. انجمن حمل و نقل بین المللی هوایی هشدار داد که این صنعت ممکن است امسال 113 میلیارد دلار ضرر کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "اذعان کاخ سفید به کمبود کیت های آزمایش کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان کاخ سفید به کمبود کیت های آزمایش کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید