اندیشکده، هشدار درباره احتمال مرگ یک میلیون آمریکایی بخاطر ویروس کرونا

به گزارش فارس کلوب، تام فریدن پزشک بیماری های عفونی که به مدت 8 سال مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها بوده، در مقاله ای که در وبسایت اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا منتشر شد، مرگ یک میلیون آمریکایی بر اثر کرونا را محتمل دانسته است.

اندیشکده، هشدار درباره احتمال مرگ یک میلیون آمریکایی بخاطر ویروس کرونا

تام فریدن، با اشاره به خاطره ای درباره شیوع بیماری H1N1، نوشت که در آن زمان در پاسخ به سوالی از سوی باراک اوباما رئیس جمهوری وقت مبنی بر این که آیا محتمل است یک میلیون آمریکایی کشته شوند؟ با قاطعیت گفته بود که خیر.

وی که عضو ارشد بهداشت جهانی در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا است، اضافه نمود: اگر امروز همین سوال از من پرسیده شود، جوابم این خواهد بود که امیدوارم اینطور نشود اما این امر (کشته شدن یک میلیون آمریکایی) محتمل است.

وی نوشت: بهداشت عمومی هم برای درک و در عین حال، هدایت واکنش به تهدیدات سلامت مهم است. اما اگر مقامات بهداشت عمومی نتوانند کارشان را انجام دهند و گرفتار مسائل پیچیده ای همچون کشتی های تفریحی مسافری، قرنطینه ها و یا قضاوت های مردمی شوند، آنگاه این جامعه است که آسیب خواهد دید.

فریدن با اشاره به تجربه مقابله با بیماری های ویروسی همچون اچ1 ان1، ابولا و زیکا، نوشت: بیماری واگیر کووید-19 یک تهدید بی سابقه است چرا که هرگز پیش از این یک پاتوژن تنفسی جدید شناسایی نشده است که بعد از آن شیوع جهانی داشته باشد. همچون واکنشی که به دیگر بیماری ها نشان داده شده، بهداشت عمومی باید رهبری واکنش به این ویروس را برعهده داشته باشد. نیاز است بیشتر بیاموزیم و افکار عمومی و رسانه ها را آگاه کنیم و بهترین اقدامات و بیانیه ها را با تازه ترین داده ها در اختیار قرار دهیم.

در ادامه این مقاله با طرح دلایل این تصور که کووید-19 می تواند یک میلیون نفر را از پای در بیاورد و این که آمریکا برای کاهش این ضربه چه می تواند بکند، آمده است: در بدترین سناریو که ممکن است . متأسفانه غیرمحتمل نیست، نیمی از مردم آمریکا به این بیماری مبتلا و بیش از یک میلیون نفر می میرند.

این پزشک آمریکایی شرح داد: با توجه به نرخ مرگ ومیر این بیماری که زیر یک درصد است و با توجه به این که با روش های سختگیرانه می توان تاثیرات ویروس را به حداقل رساند، اما نیاز است آمریکا طرحی برای بدترین سناریو آماده کرده و بهترین تدبیر را برای آن تدوین کند.

وی برای بهترین سناریو شیوع بیماری نوشت: قابل درک است که رهبران سیاسی و دیگران بر مسئله کشتی ها و ممنوعیت سفر و انجام آزمایش ها تأکید کنند که البته این امور مهم هستند اما این ها مداخلاتی نیستند که بتوانند بطور جدی از شیوع جلوگیری کنند. این کارها همچنین کار را برای متخصصین سلامت عمومی سخت می کند. وقتی یک ویروس وارد یک اجتماعی می شود تلاش های جدید نیاز است تا مبتلایان را بتوان یافت و تماس های آنها را قطع کرد و مانع از گسترش شد. اما وقتی تعداد مبتلایان زیاد می شومد، نیاز به تغییر راهبردها برای کاهش خطرات است.

وی شرح داد: آمریکا نیز آسیب پذیری فراوانی دارد. همه به مرخصی استعلاجی دسترسی ندارند یا خدمات درمانی در اختیار ندارند. حتی پیش از شیوع کرونا نیز میزان ابتلا به عفونت افراد از طریق بیمارستان های آمریکا سطح غیرقابل قبولی داشته و شمار زیادی از کادر درمانی و بیماران در این مراکز درمانی مبتلا می شوند. این شرایط در هر منطقه و ایالتی متفاوت است و هر کدام از آنها از نظر توانایی در نشان دادن واکنش متفاوت از هم هستند.

در انتهای این مطلب این مقام اسبق آمریکایی 10 توصیه برای این که خطر مرگ میلیون ها نفر کم بشود، پیشنهاد کرد: حفاظت از همه افراد آسیب پذیر، توقف مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی، تلاش برای تولید واکسن و یافتن درمان، لغو گردهمایی های بزرگ، حفاظت از کارکنان درمانی و نظام خدمات درمانی، خودداری از دست دادن؛ عدم خروج از منزل بخصوص هنگام بیماری، انجام دورکاری، بستن مدارس و آموختن سریعتر و بهتر درباره ویروس.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اندیشکده، هشدار درباره احتمال مرگ یک میلیون آمریکایی بخاطر ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده، هشدار درباره احتمال مرگ یک میلیون آمریکایی بخاطر ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید