درخشش گروه فولاد مبارکه در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال

به گزارش فارس کلوب، گروه فولاد مبارکه متشکل از شرکتهای فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و فولاد سنگان در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال، نشانهای عالی این اجلاس را درو کردند.

درخشش گروه فولاد مبارکه در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال

به گزارش خبرگزاری فارس کلوب به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه؛ گروه فولاد مبارکه متشکل از شرکتهای فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و فولاد سنگان در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال، نشانهای عالی این اجلاس را درو کردند.

فولاد مبارکه به سیستم مدیریت مشارکتی، مجهز است

کمیتۀ ارزیابی این اجلاس سراسری، با اهدای نشان عالی مدیر سال 1399 از عملکرد مدیریتی مهندس حمیدرضا بزرگیان مدیر عامل فولاد مبارکه تقدیر کرد.

در حاشیۀ برگزاری این اجلاس که با حضور خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و معاون وزیر صمت، دکتر کلانتری معاون رئیس جمهوری، دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، فرماندار تهران و تنی چند از مسئولین کشوری در مرکز همایش های دیپلماتیک وزارت امور خارجه برگزار شد، سید مهدی نقوی، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه، که به نیابت از مهندس حمیدرضا بزرگیان در آن حضور یافته بود، اظهار کرد: فولاد مبارکه مفتخر است که سال جاری نیز نشان عالی مدیر سال را دریافت می کند.

وی شرح داد: با وجود مدیریت و مدل های مدیریتی این مجموعه که دارای ظرفیت های بسیار زیادی است و همچنین توان فکری موجود در بدنۀ سازمان، مدیریت ارشد، معاونین و مدیران فولاد مبارکه، کسب چنین افتخاری دور از انتظار نیست.

نقوی با تأکید بر اینکه بحث مدیریتی و جایگاه آن بالطبع در خلق ارزش تأثیرگذار است، ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه به سیستم مدیریت مشارکتی و مدیریت همه جانبه مجهز است و توانسته تمامی مسائل خود را مدیریت و راهبری کند؛ به طوری که همراهی تمامی بدنۀ سازمان در فرایند تصمیم سازی، فضای مناسبی برای مدیریت ارشد سازمان ایجاد کرده تا بهترین تصمیم ها را اتخاذ کند.

وی افزود: در سیستم مدیریت فولاد مبارکه تدوین برنامه های استراتژیک همواره با حضور مقام ارشد سازمان انجام شده است. در سال گذشته نیز در یک ماراتن دوروزه با حضور مدیرعامل و تمام مدیران شرکت استراتژی های سال جاری در فولاد مبارکه تدوین شد.

به گفتۀ نقوی، در واقع مدیریت شرکت شخصا در فرایند تصمیم گیری و تدوین استراتژی فولاد مبارکه شرکت داشت و در سال 99 مأموریت و چشم انداز فولاد مبارکه بازنگری و با مفاهیم جدید نوشته شد.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه فرایند مدیریت فولاد مبارکه همواره پویا بوده است ادامه داد: این شرکت در حال احداث رصدخانۀ استراتژیک و مدیریت است تا بتواند محیط خارج از مجموعه را نظام مند رصد کند. ضمن اینکه شرکت مفهوم طرح دیجیتال و جمع آوری اطلاعات برای تصمیم گیری صحیح توسط مدیریت ارشد سازمان را برنامه ریزی کرده و اعتقاد دارد در سال های آینده با کیفیتی بهتر فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری و راهبری شرکت را ادامه خواهد داد.

پیاده سازی و اجرای نظام های تحولی و مدیریتی در فولاد هرمزگان از اولویت های اصلی

رضا صفریان مدیر روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان نیز در حاشیۀ برگزاری این اجلاس گفت: امروزه یکی از مهم ترین اصولی که می تواند سازمان ها را به سمت تحقق اهداف و برنامه های خود سوق دهد، نظام مند کردن ساختارها و فرایندهاست.

صفریان افزود: پیاده سازی و اجرای نظام های تحولی و مدیریتی ازجمله نظام مدیریت استراتژیک، انواع استانداردهای سیستم های مدیریت و نظام های مشارکتی کمک می کند سازمان در شرایط گوناگون، فارغ از هرگونه تغییرات درونی و تحولات محیطی، همواره در راستا تعریف شده حرکت کند.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به نقش مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پیاده سازی استانداردهای مدیریتی در این شرکت گفت: شرکت فولاد هرمزگان توانسته است با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران ارشد و با برنامه ریزی مناسب از حدود سه سال پیش تا به امروز، به دستاوردها و پیروزیت های مهمی دست پیدا کند و این امر مرهون مشارکت، همراهی و همدلی کارکنان سخت کوش شرکت فولاد هرمزگان و رهبری مدیریت ارشد سازمان بوده است.

صفریان گفت: در این خصوص مشخصا می توان به اجرای نظام مدیریت استراتژیک اشاره کرد که هرساله طی فرایند مشخصی و با مشارکت تیم رهبری سازمان و کارشناسان خبره تدوین و بازنگری می گردد و براساس آن جهت گیری ها، اهداف و اقدامات استراتژیک شرکت پس از انجام بررسی ها و تحلیل های مختلف مشخص می گردد. همچنین استقرار استانداردهای مدیریتی گام مؤثر دیگری است که در یکپارچه سازی ساختارها و نظام های شرکت همواره در اولویت بوده است.

دریافت تندیس و عنوان مدیر سال مرهون تلاش همۀ کارکنان فولاد سنگان

در حاشیۀ این مراسم که بعد از ظهر روز سه شنبه 22 مهرماه 1399 برگزار شد، علی امرایی مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان هم گفت: تلاش همۀ کارکنان در شرایط سخت تحریم و شیوع بیماری کرونا به کسب این پیروزیت انجامید که از همۀ این عزیزان قدردانی می کنم.

گفتنی است پنجمین دورۀ اجلاس نشان عالی مدیر سال با همکاری دانشگاه ها، سازمان ها، مراکز و مؤسسات علمی و تحقیقاتی کشور با هدف آگاهی و دستیابی به جدیدترین دستاوردها و یافته های علمی مدیریتی، به عنوان بزرگ ترین رویداد مدیریتی کشور برگزار شد. نشان عالی مدیر سال به مدیرانی اهدا می گردد که در زمینۀ پایداری کسب وکار، خلاقیت، نوآوری و اشتغال زایی به ویژه در شرایط تحریم پیروز بوده اند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "درخشش گروه فولاد مبارکه در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش گروه فولاد مبارکه در پنجمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید