تاج: ویلموتس بیخود گفته سر او کلاه گذاشتیم و نمی تواند غرامت بگیرد، وزیر ورزش او را به ما معرفی کرد

به گزارش فارس کلوب، مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران به عنوان امضا کننده قرارداد با مارک ویلموتس، معتقد است او نمی تواند از فدراسیون غرامت بگیرد.

تاج: ویلموتس بیخود گفته سر او کلاه گذاشتیم و نمی تواند غرامت بگیرد، وزیر ورزش او را به ما معرفی کرد

به گزارش فارس کلوب، مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران در گفت وگویی با اخبار 20:30 صدا و سیما درباره مشکل بیماری اش گفت: من برای مشکل قلبم به خارج از کشور رفته بودم که نمی دانم در بیمارستان یا جای دیگری به کرونا مبتلا شدم. ریه من عفونت کرد و در بیمارستان مبتلا شدم.

وی درباره اینکه چند ماه از زمان ریاستش باقی مانده بود که استعفا کرد و بعضی می گویند بیماری بهانه بوده و او به خاطر مسائل فدراسیون فوتبال از جمله قرارداد ویلموتس استعفا نموده است، گفت: 5 ماه باقی مانده بود. یادتان باشد دو سال قبل هم مصاحبه کردم و از من پرسیدید چه چیزی باعث می گردد از فوتبال بروید که من هم گفته بودم، حالا حالاها هستم، مگر اینکه با نظر پزشک کنار بروم.

وی با بیان اینکه درباره قرارداد ویلموتس شرح می دهد تا معین گردد قرارداد او نقطه مثبت فدراسیون فوتبال بوده یا نقطه منفی، اعلام نمود: وزیر ورزش و جوانان نامه ای برای ما ارسال کرد و ویلموتس را به وزارت ورزش معرفی نموده بودند. در نامه وزیر آمده بود برای آنالیز که این معرفی نیز از سوی مرکز فرهنگی ایران و هلند اجرا شده بود. در این نامه لوپتگی، رنار و ویلموتس معرفی شده بودند که ویلموتس گزینه سوم بود.

تاج ادامه داد: پس از اینکه با لوپتگی و رنار به توافق نرسیدیم یا شرایط همکاری فراهم نشد، ما سراغ ویلموتس رفتیم. او مربی خوبی بود، اما در فوتبال آسیا جواب نداد که تصور من و خیلی ها این است که او فوتبال آسیا را نمی شناخت. چون در بازی با بحرین ما یک گل خوردیم و دیگر نشد به بازی برگردیم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال که پیش از این گفته بود قرارداد ویلموتس زیر 2 میلیون دلار است در این گفت وگو و در حالی که جزئیات قرارداد سرمربی بلژیکی منتشر شده و معین شده قرارداد او 2 میلیون و 250 هزار یورو است در این خصوص گفت: قرارداد ویلموتس 2.2 میلیون بود، اما جالب است که هر کسی چیزی می گفت. یکی می گفت قراردادش 8 میلیون و یکی می گفت 6 میلیون است.

تاج در خصوص اینکه بند پرداخت سه ماه غرامت به ویلموتس در صورت فسخ از سوی هر دو طرف قرارداد چه بوده است، گفت: شاه بیت قرارداد همینجاست، اما یک نفر که نمی خواهم از او نام ببرم، در برنامه نشسته بود و به شدت به ما حمله می کرد که حداقل سواد را نداشتند. گفتند بدترین قرارداد تاریخ، اما اگر این قرارداد را ما فسخ می کردیم یا ویلموتس فسخ می کرد، نیازی به پرداخت همه پول نبود و فقط سه ماه دستمزد به او پرداخت می شد. این را هم وزیر ورزش گفت در قرارداد اضافه کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه بعد از امضای قرارداد با ویلموتس از سوی آمریکا 6 تحریم جدید علیه ایران اعمال شد که 3 تحریم مربوط به بانک های عامل بود و همان بانکی که ویلموتس به ما معرفی نموده بود را هم شامل می شد. بعد از این تحریم ها حتی دیگر از فیفا هم نتوانستیم یک سنت پول بگیریم و با AFC نیز همین شرایط را داشتیم.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه ویلموتس چند ماه سرمربی ایران بود و چقدر به او پول پرداخت شد، اعلام نمود: او 8 ماه بود که 2 میلیون یورو پول دادیم و 1.3 میلیون این پول حقوق خودش بود که مربوط به 7 ماه فعالیت می شد. گفتند که چرا ما به ویلموتس گفته ایم نجیب، اما او 4 ماه حرفی از حقوقش نزد.

تاج درباره اینکه پول او از کجا پرداخت شد و این انتقاد وجود دارد پول کارگران به جیب ویلموتس رفته است، گفت: این پول را شستا داد، اما مربوط به خود شستا نبود. به خاطر شرایط تحریم، ما به ستاد کرونا و ستاد تحریم نامه زدیم که معاون اول و وزیر پای نامه را امضا کردند تا پول را به ما بدهند. این پول را هم قرار شد فدراسیون فوتبال پس بدهد و پول کارگران نبوده، بلکه قرض بوده است.

وی در خصوص اینکه دستمزد بادیگارد ویلموتس هم توسط فدراسیون فوتبال پرداخت می شد، گفت: او یک نفر را به عنوان مسئول دفتر آورده بود، اما چون از نظر فیزیکی شبیه بادیگارد بود، رسانه ها اسم او را بادیگارد گذاشتند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص در اختیار قرار دادن خودروی بنز و یک خانه به ویلموتس نیز گفت: یک بار در روز ورود ویلموتس برای او بنز گرفتیم و بعد از آن همان خودرویی که در اختیار کی روش بود، در اختیار ویلموتس هم قرار داشت. او خانه ای هم نداشت و در هتل بود.

تاج در واکنش به اظهار نظری از سوی ویلموتس مبنی بر اینکه گفته بود فدراسیون فوتبال سر او کلاه گذاشته و توافق در بلژیک با مفاد قرارداد امضا شده در ایران متفاوت بوده است، گفت: او قرارداد را خوانده و چیزی که گفته بود در شان ما نیست و بیخود چنین چیزی را گفت. موقع امضای قرارداد، خودش و وکیلش آن را خواندند.

وی ادامه داد: ویلموتس دنبال پول است و بعضی هم در داخل به جای اینکه طرف ما باشند، می گویند این پول حق اوست. با ما یا فدراسیون فوتبال مشکل دارند، اما با کشور هم مشکل دارند؟ ویلموتس حتی دنبال برگشتن به ایران هم بود.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه ویلموتس دنبال دریافت غرامت کامل قراردادش است، گفت: او نمی تواند غرامت بگیرد.

تاج در خصوص نقش آقازاده ها در تصمیمات فدراسیون فوتبال و احتمال ورود سازمان بازرسی به پرونده های فوتبال، گفت: کسی به ما آقازاده ای معرفی نکرد و اینکه آقازاده ها کجا هستند را هم نمی دانم، اما در قرارداد ویلموتس هم پای آقازاده ای در میان نبود. نهادهای نظارتی هم بیایند تا ما شرح بدهیم. در خصوص استقلال و پرسپولیس چیزی نمی دانم، اما درباره قرارداد ویلموتس هر شرحی بخواهند، خواهیم داد.

وی در سرانجام و در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا با سرمربی ایرانی هم می توان به جام جهانی رفت یا نه، گفت: بله، با مربی ایرانی هم می توان راهی جام جهانی شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تاج: ویلموتس بیخود گفته سر او کلاه گذاشتیم و نمی تواند غرامت بگیرد، وزیر ورزش او را به ما معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج: ویلموتس بیخود گفته سر او کلاه گذاشتیم و نمی تواند غرامت بگیرد، وزیر ورزش او را به ما معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید