جشنواره موشک پرانی!

به گزارش فارس کلوب، جشنواره موشک یاسوتون هر ساله قبل از فصل بارندگی در شمال شرقی تایلند برگزار می گردد. تیم های شرکت نماینده در جشنواره کوشش می نمایند موشکی را که آماده نموده اند به بالاترین سطح پرتاب نمایند و صحنه های جالبی خلق می نمایند.

جشنواره موشک پرانی!

به گزارش فارس کلوب، جشنواره سالانه موشک یا Bun Bang Fai همه ساله در ماه می، بیشتر در شمال شرق تایلند برگزار می گردد.

این نمایش سالانه بیش از 50 هزار بازدید نماینده را به خود جذب می نماید. موشک ها از بامبو، مقوا، لوله پی وی سی و چوب ساخته شده و با باروت (یا چیزی شبیه به باروت) سوخت می شوند. بعضی کوچک و موثر هستند. بعضی دیگر کارایی مهندسی و انفجاری را با میزان بی رحمانه جبران می نمایند.

وزن بعضی از آن ها 100 کیلوگرم است، میزان میانه موشک حدود 9 متر است که حاوی 25 کیلوگرم باروت است. اما بعضی از آن ها به میزان 1 کیلوگرم باروت حمل می نمایند، در حالی که موشک های وحشی Bung Fai Saen می توانند تا 120 کیلوگرم وزن داشته باشند.

جشنواره موشک به طور سنتی به وسیله مردم قومی لائوس در سراسر شمال شرق تایلند و بعلاوه در لائوس انجام می شد. مشهورترین جشنواره موشک در یاسوتون، مرکز استان یاسوتون است. دیگر جشنواره های موشکی معروف در آیسان در نونگ خای، سیساکت، کالاسین، روی ات و ما ها ساراخام هستند.

فستیوال های موشک برای یادآوری خدای باران، فایا تان در خصوص وعده او مبنی بر برکت دادن به زمین با باران است.

جشن ها معمولاً حدود سه روز از آدینه شب تا یکشنبه شب، درست قبل از فصل کاشت به طول می انجامد. در یاساتون، معمولاً در آخر هفته دوم ماه می است.

منبع: فرارو

به "جشنواره موشک پرانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره موشک پرانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید