حذف محسن رضایی و صولت مرتضوی از کمیسیون مالی دولت

به گزارش فارس کلوب، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به حذف معاونان اجرایی و مالی رئیس جمهور از ترکیب کمیسیون اقتصاد دولت را ابلاغ کرد.

حذف محسن رضایی و صولت مرتضوی از کمیسیون مالی دولت

هیئت وزیران در جلسه مورخ 7 فروردین 1401، به استناد اصل (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب کرد، معاونان اجرایی و مالی رئیس جمهور از ترکیب کمیسیون اقتصاد دولت موضوع بند (1) ماده (6) اصلاحی آیین نامه داخلی هیئت دولت، حذف شوند.

به این ترتیب صولت مرتضوی و محسن رضایی از کمیسیون مالی دولت کنار گذاشته شده اند.

تصمیمی معنی دار و پرحرف و حدیق مخصوصا درباره محسن رضایی که سمتش ارتباط مستقیمی با تصمیمات مالی دولت دارد.

محسن رضایی دولت را ترک می نماید؟

اما خبرگزاری فارس در این باره در مطلبی نوشت:

معاون اول رئیس جمهور مصوبه ای را درباره ترکیب تیم مالی دولت ابلاغ کرد که سوالی را که چندی پیش مطرح شده بود، دوباره پیش کشید.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور امروز مصوبه مربوط به حذف معاونان اجرایی و مالی رئیس جمهور از ترکیب کمیسیون مالی دولت را ابلاغ کرد، اما بعد از این ابلاغیه، دوباره این موضوع پر رنگ شد که آیا اختلافات در تیم مالی دولت باعث این موضوع شده است؟

سابقه این موضوع به ابتدای دولت سیزدهم باز می شود زمانی که اسامی تیم مالی دولت مطرح شد بعضی نخبگان و اقتصاد دان ها بر این موضوع صحه گذاشتند که این تیم نمی تواند به اتفاق نظر و هماهنگی برسد بعلاوه در آن موقع از گوشه و کنار پاستور این خبر ارسال می شد که معاون اول با معاون مالی رئیس جمهور در شیوه اداره کردن اقتصاد دارای اختلاف است.

با پیگیری ها از دفتر معاون مالی رئیس جمهور تعیین نشد که آیا محسن رضایی قصد ماندن در دولت به عنوان معاون مالی را دارد یا نه؟

شرح سخنگوی دولت

اما بهادری جهرمی سخنگوی دولت تغییر در ترکیب کمیسیون مالی را با درخواست خود اعضا دانست. او نوشت که چنین تغیراتی عادی بوده و قبلا نیز سابقه داشته است.

منبع: فرارو

به "حذف محسن رضایی و صولت مرتضوی از کمیسیون مالی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف محسن رضایی و صولت مرتضوی از کمیسیون مالی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید