در نت ورک مارکتینگ چگونه پیشرفت کنیم؟

به گزارش فارس کلوب، نت ورک مارکتینگ چیزی فراتر از جذب مشتریان است.

نت ورک مارکتینگ فرآیندی است که هر چه در آن بهتر باشیم، آینده روشن تری در حرفه خود خواهیم داشت. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

در نت ورک مارکتینگ چگونه پیشرفت کنیم؟

نت ورک مارکتینگ درباره شناخت افراد، یاری به دیگران و یادگیری بیشتر و ساختن روابط واقعی و بلند مدت با کاربرانی است که وجود آن ها در پیروزیت ما مؤثر است.

بر اساس مطالعاتی که به وسیله مارک گرانوویتر، جامعه شناس و پروفسور دانشگاه استنفورد صورت گرفته، 56 درصد از کسانی که مورد سؤال قرار گرفته اند، اعلام نموده اند شغلشان را به یاری روابط شخصی خود یافته اند.

محققان دانشگاه MIT (مؤسسه فناوری ماساچوست)، به این نتیجه رسیده اند که هرچه کارمندان، ارتباطات اجتماعی بیشتری داشته باشند، عملکردی بهتری در کار خود خواهند داشت.

در ادامه با 10 نکته برای پیروزیت در نت ورک مارکتینگ آشنا خواهیم شد.

1- خشک و جدی بودن را تمام کنید

بر اساس تحقیقات، مردم بر اساس دو فاکتور دیگران را ارزیابی می نمایند. خونگرمی و تخصص فنی آن ها. نکته جالب اینکه برای مردم اهمیت خونگرمی از تخصص فنی بیشتر است! پس سعی کنید با دیگران بیشتر محبت آمیز رفتار کنید تا رسمی. آن ها را بیشتر بشناسید. آن ها انسان هستند. با مردم مانند یک شماره شناسایی یا یک خریدار بالقوه برخورد نکنید. با دیگران، محترمانه برخورد کنید و کوشش کنید با یک کنجکاوی منطقی بیشتر آن ها را بشناسید. اگر با برقراری رابطه ای خوب به مردم یاری کردید، به صورت معمول آن ها نیز در زمان لزوم به لطف شما پاسخ خواهند داد.

2- شاید بعضی روابط در میان ارتباطات فعلی شما باشد

ارتباط بیشتر با افرادی که در شبکه شما وجود داشته و پیشتر آن ها را می شناسید، بسیار کاربردی و فوق العاده است. برای مثال، دعوت شدن به یک رخداد به وسیله افرادی که قبلاً آن ها را می شناختید، به شما فرصت آشنایی با افراد تازهی را می دهد که گاهی منجر به تغییری بزرگ در کار یا زندگی شما می گردد.

3- کارت ویزیت تازهتان، اپلیکیشن لینکدین است

در پروفایل لینکدین خود با افراد تازه ارتباط برقرار کنید. به همین سادگی شما با افراد تازهی به صورت مجازی ارتباط - احتمالاً دائمی - خواهید داشت و نیازی به توضیحات اضافی به یاری کارت های ویزیت ندارید. هر چه لازم باشد، در پروفایل شما وجود دارد. علاوه بر این، نگران گم شدن کارت ها نیز نیستید. در کنار این ها در صورت تغییر شغل یا فعالیت بلافاصله شما آگاه خواهید شد. این ها تنها بعضی از دلایل قدرتمند ارتباط های مجازی لینکدین محسوب می شوند.

4- خجالتی نباشید

به افراد غریبه سلام نموده و با آن ها صحبت کنید. تبادل نظری ساده ای را با رفتاری صمیمی و دست دادن آغاز نموده و پس از برقراری ارتباط چشمی مؤثر، خود را به صورت صمیمانه معرفی کنید. سخت نگیرید. ساده و بی آلایش باشید. لزومی ندارد شخصیت کاریزماتیکی داشته باشید. تنها درباره یک موضوع ساده تبادل نظر کنید.

5- شراکت کنید

وقتی با شخص دیگری همراه هستید، رسیدن به اهداف مشترک آسانتر است. ملحق شدن به گروه های تازه ترسناک نیست. اگر تنها هستید، افراد تنها را در گروه یافته و با آن ها صحبت نموده و یک گروه کوچک ایجاد کنید.

6- دو سؤال مهم از خود بپرسید

الف) چه چیزی شما را به این گروه کشانده است؟ در پاسخ به این سؤال، علت و انگیزه این کار را بیابید.

ب) چگونه می توانم به دیگران یاری کنم؟ نشان دهید که قبل از هر چیز می خواهید مفید باشید. این ویژگی سنگ بنای ارتباطات دائمی و سازنده است.

ج) اگر پیروز به یاری رسانی شوید، به صورت طبیعی دیگران به سمت شما آمده و متقابلاً به شما یاری می نمایند.

7- پیگیر و خوش قول باشید

اگر برای یاری به دیگران اعلام آمادگی کردید، سر قول خود بمانید و حداکثر ظرف مدت 2 روز به قول خود عمل کنید.

8- از قانون یک دقیقه تبعیت کنید

نیازی نیست قول انجام کارهای خیلی بزرگ را به دیگران بدهید. در ابتدا از قانون یک دقیقه بهره ببرید. یعنی انجام کارهایی را برعهده بگیرید که حداکثر یک دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص می دهند. به این ترتیب می توانید کارهای خود را مدیریت نموده و به قول خود نیز عمل کنید.

9- دیگران را با هم آشنا کنید

اگر افرادی را می شناسید که می دانید می توانند به هم یاری نموده و مشکل یکدیگر را حل نمایند، آن ها را با هم آشنا کنید. مردم معمولاً قدردان این کارها هستند. شاید با این آشنایی مسائل بزرگی از دو طرف حل گردد. تمام کاری که باید انجام دهید ارسال یک ایمیل در کمتر از یک دقیقه است. نتیجه کار از شما فردی دوست داشتنی می سازد. فردی که واقعا دوست دارد به دیگران یاری کند.

10- میزبانی کنید

میزبان یک ضیافت شام محبت آمیز یا یک پیک نیک آخر هفته باشید. دقایق شادی را برای مهمانان خود فراهم کنید. با توجه به محیط ساده، غیر رسمی و محبت آمیز این گونه جمع ها، مردم معمولاً بهتر با یکدیگر آشنا شده و به هم یاری می نمایند. اگر از نظر اقتصادی توانایی دارید حتماً این کار انجام دهید.

امیدواریم این 10 نکته برای شما مفید و کاربردی باشند. شما چه فکر می کنید؟ اگر نکات دیگر می شناسید آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: الی گشت

به "در نت ورک مارکتینگ چگونه پیشرفت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نت ورک مارکتینگ چگونه پیشرفت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید