سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در CCU بستری شد

به گزارش فارس کلوب، سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی و دارنده مدال نقره دنیا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی در آمستردام هلند بستری شد.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در CCU بستری شد

به گزارش ایسنا، حسین ملاقاسمی سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران و دارنده مدال نقره دنیا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی در شهر آمستردام هلند بستری شد.

فرزند این چهره نامدار و اخلاق مدار کشتی ایران در مصاحبه با ایسنا، با اعلام این مطلب، اظهار کرد: حال عمومی پدرم چندان مساعد نیست و متاسفانه با کاهش سطح هوشیاری در بخش مراقبت های ویژه بستری است. از همه مردم می خواهم برای سلامتی او دعا نمایند.

ملاقاسمی متولد سال 1311 و از همدوره ای دنیا پهلوان تختی است که در مسابقات دنیای کشتی آزاد در سال 1957 در استانبول ترکیه پیروز به کسب مدال نقره دنیا شد، وی سپس به رشته کشتی فرنگی آمد و در رقابت های دنیای سال های 1961 و 1962 در ژاپن و آمریکا برای ایران به میدان رفت اما پیروز به کسب مدال نشد. وی بعلاوه در دو المپیک 1960 و 1964 برای ایران کشتی گرفت.

وی در سال های بعد به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی مشغول به فعالیت شد و در جریان بازی های آسیایی 1974 تهران که تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب 8 مدال طلا به وسیله علی آبادی، تورانیان، یداللهی ،دلیریان، قنبری، کریمی، مشتاقی و فیلابی و یک نقره نظافت دوست، مقتدرانه بر سکوی نخست ایستاد، راهنمایی تیم ملی را بر عهده داشت. وی بعلاوه سابقه عضویت در شورای فنی کشتی فرنگی را دارد.

ملاقاسمی بعلاوه از سال 1345 وارد سینما شد و در تعدادی از فیلم های سینمایی قبل و بعد از انقلاب به ایفای نقش پرداخت که مورد توجه نهاده شد.

منبع: فرارو

به "سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در CCU بستری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در CCU بستری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید