محدودیت های جدید برای حذف دلالان از چرخه خرید خودرو ، پارکینگ ها حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند

به گزارش فارس کلوب، معاون امور صنایع وزارت صنعت گفت: در نشست کمیته خودرو، مدیریت عرضه خودرو با هدف حذف بسترهای سوداگری مورد بررسی قرار گرفت و ضمن تاکید بر افزایش عرضه خودروسازان، محدودیت هایی برای جلوگیری از حضور دلالان در ثبت نام خرید خودرو تعیین شد.

محدودیت های جدید برای حذف دلالان از چرخه خرید خودرو ، پارکینگ ها حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند

به گزارش فارس کلوب از فارس، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه نشست کمیته خودرو با تشریح سرفصل مهمترین مصوبات کمیته خودرو که با حضور نمایندگانی از نهادهای نظارتی و دادستانی کل کشور، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت بازرگانی داخلی، ایدرو، خودروسازان و انجمن خودروسازان برگزار گشت، گفت: در این جلسه علاوه بر تعیین تکلیف در حوزه مدیریت تقاضا، روش های فروش، نحوه ثبت نام فروش فوق العاده و نحوه ثبت نام پیش فروش و مشارکت در تولید خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه از اتخاذ تصمیماتی در خصوص عدم خروج خودروی بدون پلاک از خودروسازی و تعیین تکلیف شرایط خودروهای احتکار شده در پارکینگ ها خبر داد و گفت: محدودیت هایی برای خودروهای فاقد پلاک که در پارکینگ ها قراردارند در نظر گرفته شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین تاکید کرد: پارکینگ ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

صادقی نیارکی همچنین از اعمال محدودیت های جدید برای متقاضیان خرید خودرو خبر داد و گفت: چهار مولفه در موقع ثبت نام باید توسط متقاضیان رعایت شود، هر کد ملی فقط یک خودرو می تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد.همچنین متقاضی باید سن بالای 18 سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در 36 ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه در فروش فوق العاده سند یکسال در رهن باقی می ماند، افزود: هیچ کدام از قراردادها امکان صلح نخواهد داشت تا مصرف کننده واقعی وارد فرآیند ثبت نام بشود.

وی موضوع دیگر را گارانتی دانست و گفت: اگر خودرویی از شرکت تحویل گرفته شود و ظرف سه ماه برای سرویس اولیه مراجعه نکند گارانتی آن لغو خواهد شد و شرکت خودروساز حق ارایه سرویس به این خودرو را نخواهد داشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "محدودیت های جدید برای حذف دلالان از چرخه خرید خودرو ، پارکینگ ها حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های جدید برای حذف دلالان از چرخه خرید خودرو ، پارکینگ ها حق پذیرش خودروی بدون پلاک را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید