وزارت خارجه اتریش: کوشش های خستگی ناپذیر برای حفظ برجام ادامه دارد

به گزارش فارس کلوب، وزارت خارجه اتریش از تداوم مذاکرات فشرده در وین، پایتخت این کشور در زنده نگه داشتن برجام اطلاع داد.

وزارت خارجه اتریش: کوشش های خستگی ناپذیر برای حفظ برجام ادامه دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای فارس، وزارت خارجه اتریش شنبه بعد از ظهر به وقت تهران از کوشش همه حاضران در مذاکرات وین برای احیای برجام اطلاع داد.

به نوشته وبگاه ورالبرگ به نقل از خبرگزاری اتریش وزارت خارجه اتریش در زمینه مذاکرات کنونی در وین پایتخت این کشور تایید کرد که کوشش های خستگی ناپذیر برای حفظ توافق هسته ای ایران ادامه دارد.

نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی حاضر در مذاکرات هسته ای در وین نیز گفت، شرکت نمایندگان در نشست کمیسیون مشترک JCPOA (برنامه جامع اقدام مشترک) تصمیم خود را پس از گفت وگوهای روز شنبه در ادامه مذاکرات در خصوص توافق هسته ای ایران ابراز داشتند.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین شنبه بعد از ظهر به وقت تهران در توییتی در این زمینه نوشت: حاضران در این مذاکرات رضایت خاطر از پیشرفت به دست آمده را ابراز و عزم خود را برای ادامه گفت وگوها برای تکمیل موفقیت آمیز فرایند گفتگوها ابراز داشتند.

این در حالی است که نماینده چین در مذاکرات هسته ای در وین گفت، همه طرف ها توافق نموده اند که در روزهای آینده با کار گسترده تر و اساسی در زمینه لغو تحریم ها و سایر موضوعات مرتبط ، کوشش نمایند.

در حالی که فرایند رایزنی ها در وین درباره شرایط بازگشت آمریکا به برجام ادامه دارد، یک منبع آگاه از لزوم لغو یک جای همه تحریم ها علیه ایران اطلاع داد.

بعضی رسانه های غربی دیروز گزارش دادند آمریکا قصد ندارد همه تحریم ها را لغو کند. بر اساس این گزارش ها تحریم هایی هم که آمریکا قصد برداشتن آنها را دارد، تنها پس از امتیازات اضافه ای که تهران باید بدهد، برداشته می گردد.

در این حال، یک منبع موثق آگاه از فرایند مذاکرات وین امروز در گفت و گو با پرس تی وی، تفکیک تحریم ها به سه دسته قابل برطرف، قابل مذاکره و غیر قابل برطرف را رد کرد و گفت: مطابق سیاست قطعی نظام، تمام تحریم ها اعم از تحریم های موسوم به برجامی، تحریم های دوره ترامپ ذیل هر عنوانی و تحریم های دوره اوباما که پس از اجرایی شدن برجام وضع شده، باید لغو گردد و پس از راستی آزمایی در مدت زمان معقول، ایران آماده توقف اقدامات جبرانی خواهد بود.

این منبع آگاه گفت، همانگونه که رئیس جمهور کشورمان در ملاقات با وزیر خارجه روسیه بر ضرورت بازگشت به توافق 2015 تاکید کردند، هر تحریمی که از سال 2015 به بعد، پس از اجرایی شدن برجام وضع شده؛ از جمله دو تحریم موسوم به ISA و Visa Program هم باید لغو شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزارت خارجه اتریش: کوشش های خستگی ناپذیر برای حفظ برجام ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه اتریش: کوشش های خستگی ناپذیر برای حفظ برجام ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید