بورس تهران همچنان بر مدار صعود ، رشد 13 هزار و 136 واحدی شاخص بازار سرمایه

به گزارش فارس کلوب، معاملات امروز یکشنبه دهم فروردین بازار سرمایه درحالی به خاتمه رسید که در این بازار بیش از یک میلیون معامله فقط در بازار بورس و بدون احتساب تعداد معاملات در فرابورس، انجام شد. از سوی دیگر شاخص کل فرابورس نیز دوباره به کانال هفت هزار واحد بازگشت.

بورس تهران همچنان بر مدار صعود ، رشد 13 هزار و 136 واحدی شاخص بازار سرمایه

به گزارش فارس کلوب به نقل از ایسنا، شاخص بازار سرمایه امروز با 13 هزار و 136 واحد رشد به رقم 545 هزار و 661 واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز 5289 واحد صعود و رقم 193 هزار و 980 واحد را ثبت کرد. در این بازار یک میلیون معامله انجام شد که 58 هزار و 319 میلیارد ریال ارزش داشت.

ملی صنایع مس ایران، گروه مپنا، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت ارتباطات سیار ایران، بانک ملت، توسعه معادن و فلزات و فولاد مبارکه اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و بانک های ملت و صادرات، گلوکوزان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سالمین و فولاد مبارکه اصفهان نمادهای پربیننده این بازار بودند.

شاخص فرابورس نیز 154 واحد صعود کرد و در رقم 7018 واحد ایستاد. در این بازار 749 هزار معامله انجام شد که 30 هزار و 632 میلیارد ریال ارزش داشت. سنگ آهن گهر زمین، سهامی ذوب آهن اصفهان، صنایع ماشین های اداری ایران، فرابورس ایران، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و شرکت آهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را در فرابورس داشتند.

سهامی ذوب آهن اصفهان، فرابورس ایران، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان و صنایع ماشین های اداری ایران نمادهای پربیینده فرابورس بودند.

  • بورس سبزپوش شد | رشد 11 هزار و 254 واحدی
منبع: همشهری آنلاین

به "بورس تهران همچنان بر مدار صعود ، رشد 13 هزار و 136 واحدی شاخص بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس تهران همچنان بر مدار صعود ، رشد 13 هزار و 136 واحدی شاخص بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید