سیاست بازان آمریکایی و دریافت ماهی از آب گل آلود ویروس کرونا

به گزارش فارس کلوب، آمریکا به عنوان تنها ابر قدرت دنیا نه تنها تا کنون در عمل هیچ کمکی به چین برای مبارزه با این بحران نکرده است بلکه اولین کشوری در دنیا بوده است که با اعلام ممنوعیت کامل ورود شهروندان چینی به خاک خود باعث ایجاد هراس و نگرانی در دنیا شده است.

سیاست بازان آمریکایی و دریافت ماهی از آب گل آلود ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل فارس کلوب به نقل از رادیو بین المللی چین، مدتی است که، مردم سراسر چین با تمام توان در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونای جدید هستند و اعضای جامعه دنیای نیز به شیوه های مختلف یاری ها و حمایت های خود را در اختیار مردم چین گذاشته اند اما در سوی دیگر افرادی نظیر ویلبور راس وزیر بازرگانی آمریکا هم هستند که می گویند شیوع این بیماری واگیردار در چین به بازگشت صنایع فراوریی به خاک آمریکا یاری خواهد نمود؛ سخنانی که با انتقاد گسترده جامعه دنیای روبه رو شده است.

رادیو و تلویزون مرکزی چین روز سه شنبه 15 بهمن (4 فوریه) در مطلبی تحت عنوان شیوع یک بیماری واگیردار چالش مشترک همه انسان ها و ویروس ها حد و مرزی ندارند به این موضوع پرداخته است که در حال حاضر، چین با اتخاذ جدی ترین و کامل ترین تدابیر برای کنترل شیوع این بیماری کوشش می نماید و شدیدترین بسیاری از این اقدامات از مقررات بهداشت بین المللی نشان می دهد که چین تمام توان خود را برای حفظ جان مردم خود و سراسر دنیا در برابر شیوع ویروس کرونا به کار بسته است.

اما آمریکا به عنوان تنها ابر قدرت دنیا نه تنها تا کنون در عمل هیچ یاریی به چین برای مبارزه با این بحران نکرده است بلکه اولین کشوری در دنیا بوده است که با اعلام ممنوعیت کامل ورود شهفرایندان چینی به خاک خود باعث ایجاد هراس و نگرانی در دنیا شده است. سخنان وزیر بازرگانی آمریکا که بر خلاف تمام اصول اخلاقی و فارغ از هر گونه حس همدردی بیان شده، بازتابی از سرشت خودخواه بعضی سیاستبازان آمریکایی است و دیدگاه مبتنی بر بازی مجموع صفر آنان را نشان می دهد که همیشه بر این باورند هر آنچه که به ضرر چین باشد به نفع آمریکا است. افرادی نظیر ویلبر راس حتی از پایه های علم اقتصاد نیز مطلع نیستند و نمی دانند که تقسیم بار اقتصاد دنیا با توجه به توانایی های هر کشور در نهایت به تأمین منافع متقابل و رسیدن به نتایج برد-برد خواهد شد. با توجه بی نتیجه بودن کوشش های دولت فعلی ایالات متحده برای احیای فراوری در این کشور، وزیر بازرگانی آمریکا امیدوار است که شیوع یک بیماری واگیردار در چین موجب بازگشت صنایع فراوریی به آمریکا گردد که در عمل بیچارگی او را نشان می دهد.

چین با داشتن جمعیت یک میلیارد و 400 نفری و یک طبقه متوسط بزرگ، یکی از کشورهای در حال توسعه دنیا است که صدها میلیون نیروی کار با کیفیت را پرورش داده است و با ایجاد یک نظام توسعه زیربنایی مدرن و کاملترین چرخه فراوری در دنیا می تواند یک زنجیره کامل صنعتی را در اختیار موسسات چند ملیتی قرار دهد که در واقع پایه اصلی تحقق همکاری تجاری برد-برد میان چین و آمریکا به شمار می رود.

شیوع ویروس کرونای جدید ممکن است بر رشد اقتصاد چین تأثیر منفی بگذارد اما این تأثیرات به صورت موقت و مقطعی خواهد بود. بدون شک در درازمدت نشاط و سرزندگی بی نظیر بازار چین و فرایند رشد مطلوب اقتصاد چین دستخوش هیچ تغییری نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سیاست بازان آمریکایی و دریافت ماهی از آب گل آلود ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست بازان آمریکایی و دریافت ماهی از آب گل آلود ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید