عکس ، کشف اشیاء و طرح های مرموز در معبدی در مصر

به گزارش فارس کلوب، دیجیاتو نوشت: محققان پیروز به کشف یک معبد مصری به نام معبد شاهین شده اند که ظاهرا در دوره امپراتوری روم برای مقاصد مذهبی به کار می رفته است.

عکس ، کشف اشیاء و طرح های مرموز در معبدی در مصر

گروه تحقیقاتی Sikait Project به تازگی در پژوهشی اعلام نموده که پیروز به کشف یک معبد پیش تر شناخته نشده در مصر شده است. ظاهرا درون این معبد اشیاء، مجسمه ها و نوشته های مرموزی وجود دارد که از رسوم و آیین های عجیبی در قرن 4 تا 6 دوران مشترک خبر می دهند.

بر اساس مقاله ای که در مجله American Journal of Archaeology منتشر شده، معبدی مربوط به اواخر دوره روم به نام معبد شاهین در مصر وجود دارد و ظاهرا یکی از بناهای مهم شهر برنیس بوده است. این سایت تاریخی به وسیله بطلمیوس دوم به عنوان بندری در دریای سرخ بنا گذاشته شد.

پس از قرن چهارم دوران مشترک، بلمی ها کنترل این معبد را در دست خود گرفتند و از آن برای اهداف خودشان استفاده کردند. اشیایی که در این سایت پیدا شده شامل پیشکش هایی مثل نیزه، مجسمه های مکعبی و سنگ های یادبودی است که نشانه فعالیت های مذهبی روی آن ها دیده می گردد.

15 شاهین دفن شده در معبد مصری

مجذوب کننده ترین عنصر مقدس در این معبد چیدمانی از 15 شاهین است که بیشتر آن ها سر ندارند. اگرچه تدفین شاهین ها برای مقاصد مذهبی قبلا هم در دره نیل دیده شده بود و حتی عده ای از مردم در گذشته این موجودات را می پرستیدند، اما این اولین باری است که دفن شاهین و تخم های آن را در داخل یک معبد می بینیم.

محققان قبلا هم در بعضی سایت ها مومیایی شاهین های بدون سر را دیده بودند، اما آن ها معمولا تکی بودند، در حالی که معبد برنیس گروهی از این موجودات را در بر گرفته است. روی سنگ یادبود هم نوشته جالبی وجود دارد که می گوید: جوشاندن سر در این جا درست نیست. این نوشته احتمالا به ممنوعیت جوشاندن سر حیوانات در داخل معبد اشاره می نماید که احتمالا یک رفتار اهانت آمیز بوده است.

خوان اولر، محقق دانشگاه بارسلونا می گوید: همه این عناصر به وجود فعالیت های آیینی جدی در ترکیب با رسوم مصری و مراسمات بلمی اشاره دارند که همگی احتمالا با پرستش خدایی به نام خونس در ارتباط بوده است. این اکتشاف اطلاعات ما درباره این مردمان تقریبا خانه بدوش بلمی را که در طول دوره افول امپراتوری روم در صحرای شرق زندگی می کردند، افزایش می دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، کشف اشیاء و طرح های مرموز در معبدی در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف اشیاء و طرح های مرموز در معبدی در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید