کنار گذاشتن استقلال از جام حذفی؛ درخواست پیکان شفاف است!

به گزارش فارس کلوب، باشگاه پیکان نسبت به تعویق ملاقات با استقلال در جام حذفی موضع گیری کرد؛ آن ها می گویند الهلال با شرایطی وخیم تر از لیگ قهرمانان کنار گذاشته شده، اما بازی استقلال را لغو کردند!

کنار گذاشتن استقلال از جام حذفی؛ درخواست پیکان شفاف است!

تعویق ملاقات پیکان و استقلال در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی با اعتراض خودروسازان مرکز روبرو شده است. اعضای تیم پیکان که از هر نظر آماده برگزاری بازی بودند و حتی به اردوی قبل از مسابقه نیز رفته بودند، با خبر لغو بازی روبرو شدند و به همین دلیل نسبت به سازمان لیگ فوتبال موضع گیری کردند.

سعید دقیقی مدیر تیم فوتبال پیکان در این خصوص گفته است: من پیش از این هم گفتم که سلامتی تمام افراد شاغل در فوتبال باید در اولویت باشد و امیدواریم که بازیکنان و اعضای کادرفنی استقلال که مبتلا به کرونا شده اند هم هرچه زودتر سلامتی شان را به دست بیاورند؛ اما مساله مهم برای ما ابهام هایی است که در این ماجرا وجود دارد.

او با اشاره به تعداد اعضای تیم استقلال که مبتلا به کرونا شده اند، اعلام کرد: از صبح روز دوشنبه اخبار ضد و نقیضی درباره تعداد کرونایی های باشگاه استقلال در رسانه ها مطرح شده است. آمار مبتلایان و فوتی های کرونا به صورت روزانه و شفاف از سوی وزارت بهداشت اعلام می گردد و فکر می کنم خیلی هم خوب است که سازمان لیگ و مرکز پزشکی ایفمارک با انتشار نام افراد مبتلا به کرونا در استقلال و شفاف سازی در این خصوص افکار عمومی را هم با خود همراه نمایند. الان گفته اند که 17 نفر از بازیکنان و یک نفر از اعضای کادرفنی این تیم مبتلا هستند. 18 نفر مبتلا از یک تیم فوتبال نسبت به تعداد کل مبتلایان به کرونا در کشور آمار زیادی است و تقاضای ما شفاف سازی است.

مدیر تیم فوتبال پیکان ادامه داد: چند ماه قبل در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ما شاهد آن بودیم که تیم الهلال عربستان به عنوان قهرمان قاره آسیا اسیر ویروس کرونا شد و تعداد زیادی از اعضای این تیم مبتلا شدند. به خاطر دارم که در آن مقطع الهلال فقط 13 بازیکن داشت که مبتلا نشده بودند، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی این تیم را لغو نکرد و حتی به آن ها اعلام شد که با 11 بازیکن هم می توانند در زمین حاضر شوند. در نهایت هم وقتی الهلالی ها راضی به این اتفاق نشدند، از رقابت های لیگ قهرمانان کنار گذاشته شدند. مگر ما بزرگ تر از الهلال در سطح قاره آسیا داریم؟ طبق اطلاعاتی که ما داریم تیم استقلال بیشتر از 35 بازیکن در اختیار دارد و حتی اگر براساس اعلام کمیسیون ستاد مبارزه با کرونا در ورزش 17 نفر از آن ها هم مبتلا شده باشند، با سایر نفرات می توانند در زمین حاضر شوند و بازی نمایند. چطور اینقدر راحت بازی را به تعویق می اندازند؟

دقیقی در ادامه صحبت هایش گفت: همانطور که گفتم این ماجرا ابعاد پنهانی دارد که برای ما قابل هضم نیست. امیدواریم مرکز ایفمارک، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این باره شفاف سازی نمایند و بگویند بر اساس چه قانونی بازی را به تعویق انداختند. من پیش از این هم گفتم که خواستار اجرای قانون هستیم و الان هم دوست داریم بدانیم برای تعویق بازی به چه قانونی استناد نموده اند.

او با بیان اینکه تیم پیکان برای ملاقات با استقلال به اردو هم رفته بود، اعلام نمود: متاسفانه دوستان با این اقدام هزینه زیادی را روی دست باشگاه پیکان گذاشته اند. ما که مثل استقلال از نظر منابع اقتصادی چندان قدرتمند نیستیم. تیم ما طبق روال و برنامه ریزی هتل گرفته و اعضای تیم به اردو رفتند. الان که متوجه شدیم که این اردو بی فایده بوده، هزینه تحمیل شده به باشگاه را چه کسی پرداخت می نماید؟ دقیقی افزود: ما متوجه معذوریت ها در این خصوص هستیم، اما هزینه زیادی برای بازی با استقلال متحمل شدیم و امیدوارم سازمان لیگ فوتبال و باشگاه استقلال که عامل تعویق بازی بوده اند در این خصوص جوابگو باشند و فکری در این خصوص انجام بدهند.

منبع: فرارو

به "کنار گذاشتن استقلال از جام حذفی؛ درخواست پیکان شفاف است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنار گذاشتن استقلال از جام حذفی؛ درخواست پیکان شفاف است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید