المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان بین الملل موجب ایجاد وحدت بین دانشجویان می گردد

به گزارش فارس کلوب، مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: برگزاری نخستین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان بین الملل علاوه بر رقابت، فرصتی برای ایجاد وحدت محسوب می گردد.

المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان بین الملل موجب ایجاد وحدت بین دانشجویان می گردد

به گزارش گروه دانشگاه فارس کلوب، ابراهیم علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در نشست با برگزار گنندگان نخستین المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان بین الملل با اشاره به مطلب فوق گفت: از اولویت های اصلی سازمان امور دانشجویان، حمایت و توسعه کمی و کیفی دانشگاه ها در پذیرش دانشجویان بین الملل است و یکی از اقدامات مفید در این راستا، توجه به توسعه خدمات و فعالیت های رفاهی این دانشجویان است و اگر این مهم بخوبی محقق گردد، شاهد افزایش دانشجویان بین الملل در سطح دانشگاه های کشور خواهیم بود.

وی در ادامه به شرح رشته های ورزشی در نظر گرفته شده در این المپیاد پرداخت و گفت: در این المپیاد رشته های والیبال، بسکتبال سه نفره، تنیس روی میز، شطرنج، و دومیدانی در دو بخش دختران و پسران و رشته فوتبال برای دانشجویان پسر و فوتسال برای دانشجویان دختر در نظر گرفته شده است.

در ادامه در این نشست جعفر رازقی مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی نیز در سخنانی با تاکید بر فرهنگی بودن این المپیاد علاوه بر ورزشی بودن آن، گفت: با توجه به اهمیتی که دانشجویان بین الملل برای ما دارند، جا دارد برنامه ریزی هوشمندانه ای صورت پذیرد تا به اهداف مهم این المپیاد دست یابیم.

رازقی پیوست فرهنگی در برنامه های دانشجویان بین الملل را مهم مطرح کرد و بیان داشت: با توجه به عدم آگاهی کافی دانشجویان بین الملل از فرهنگ و آداب و رسوم ایران، جادارد در تمام فعالیت های مربوطه پیوست فرهنگی را نیز در نظر داشت و ما در برنامه هایمان این مهم را جزء اولویت های خود قرار داده ایم.

لازم به ذکر است اولین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان بین الملل، شهریور ماه امسال به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان بین الملل موجب ایجاد وحدت بین دانشجویان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان بین الملل موجب ایجاد وحدت بین دانشجویان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید