بازی های کلاسیک پلی استیشن در PS5 به صورت جداگانه هم قابل خریداری هستند

به گزارش فارس کلوب، در حالی که هنوز چند روزی تا عرضه سرویس پلی استیشن پلاس نو در آمریکا به جای مانده است، این سرویس در بعضی از کشورهای آسیایی در دسترس قرار گرفته است. طبق اطلاعاتی که از این طریق مشخص شده، می توان بعضی از بازی های کلاسیک پلی استیشن 1 و پی اس پی را به صورت جداگانه هم خریداری کرد و برای تجربه آن ها شما مجبور به تهیه سرویس پلی استیشن پلاس پریمیوم نیستید.

بازی های کلاسیک پلی استیشن در PS5 به صورت جداگانه هم قابل خریداری هستند

این نسخه هایی که در کنسول پلی استیشن 5 خود خواهید دید، دقیقاً مشابه همان نسخه های قدیمی نیستند و بعضی ویژگی های نوی که از شبیه سازها انتظار داریم، مثل قابلیت بازگشت به عقب یا ذخیره بازی در آن ها وجود خواهد داشت. یکی یوتوبرها که به Mystic معروف است، بازی Oddworld: Abes Odyssey را در پلی استیشن 5 آزمایش کرده است.

Mystic در ویدئوی خود، تنظیمات مربوط به نسبت تصویر و فیلترهای از پیش تعیین شده را نشان می دهد و برای بعضی نقاط قابلیت بازگشت به عقب را امتحان می کند و همچنین از حالت ذخیره بازی هم استفاده می کند. همچنین تنظیمات گرافیکی خاصی در نظر گرفته شده است که می توانید با تنظیم آن ها حالت بازی را بیشتر به حالت قدیمی و کلاسیک آن نزدیک کنید یا حتی با حالت امروزی تری به تجربه آن بپردازید.

برای مثال، قیمت بازی های قدیمی در پلی استیشن استور مالزی هم نسبتاً منصفانه به نظر می رسد. با تبدیل ارز مالزی به دلار آمریکا، بازی Abes Odyssey حدود 4.56 دلار برای بازیکنان هزینه خواهد داشت. Worms Armageddon با قیمتی بیشتر عرضه می شود و برای مخاطبان آمریکایی حدود 8. 9 دلار هزینه خواهد داشت. (به احتمال زیاد پلی استیشن این قیمت ها را در بازارهای اصلی خود افزایش یا کاهش دهد.) بازیکنانی که قبلاً هر یک از این بازی ها را در پلی استیشن 3 یا ویتا خریداری کرده اند، نیازی به خرید مجدد آن ها ندارند.

همان طور که در گزارش چند روز پیش هم گفته بودیم، بعضی از بازی های کلاسیک از تروفی هم پشتیبانی خواهند کرد. البته، این یک کار اجباری نیست و باید به اختیار سازندگان انجام شود. مثلاً بازی Oddworld: Abes Odyssey از این قابلیت پشتیبانی نمی کند اما اثری همچون سایفون فیلتر از تروفی پشتیبانی خواهد کرد.

در حال حاضر فهرست اولیه بازی های سرویس پلی استیشن پلاس نو در بعضی از کشورهای آسیایی تعیین شده است اما برای فهرست نهایی منطقه آمریکای شمالی یا اروپا هنوز باید صبر کنیم. این سرویس قرار است در تاریخ 23 خرداد در آمریکا در دسترس قرار بگیرد. پلی استیشن پلاس نو در اروپا و سایر نقاط هم در تاریخ 2 تیر عرضه خواهد شد.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ

به "بازی های کلاسیک پلی استیشن در PS5 به صورت جداگانه هم قابل خریداری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های کلاسیک پلی استیشن در PS5 به صورت جداگانه هم قابل خریداری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید