چگونه ارزان سفر کنید؟

به گزارش فارس کلوب، می خواهیم برترین نکات صرفه جویی در هزینه سفر را مورد بررسی قرار دهیم. مطمئن باشید برای سفر لازم نیست یک میلیاردر باشید.

چگونه ارزان سفر کنید؟

برنامه سفر به هر کجای جهان را داشته باشید، باید به فکر هزینه سفر نیز باشید. حتی اگر نزدیک ترین مقصد سفر را انتخاب کرده باشید! فرقی نمی کند که تنها به سفر می روید و با با دوستان خود، نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های سفر وجود دارد که باید آن ها را بدانید. با فارس کلوب همراه باشید.

از قبل برای سفر آماده شوید

اگرچه سفرهای پی در پی بسیار هیجان انگیز و مجذوب کننده است، اما امکان پس انداز را به حداقل می رساند. در واقع، فقط اگر از قبل برنامه ریزی نمایید امکان کاهش هزینه ها برایتان فراهم خواهد شد.

تعطیلات در کنار دوستان

افرادی که به تنهایی سفر می کنند، اغلب 10 تا 50 درصد بیشتر از افرادی که دسته جمعی سفر می کنند، متحمل هزینه اقامت می شوند.

چمدان های سبک

سبک تر بودن چمدان ها باعث می شود مجبور نشوید هزینه بابت بار اضافی در سفرهای هوایی پرداخت کنید. اگر در مسافرت با کمبود لباس روبرو شدید، می توانید لباس هایتان را برای شست وشو بدهید یا خرید کنید.

اقامت در شهرهای مختلف

پیشنهاد می شود که برای کاهش و صرفه جویی در هزینه های سفر، آپارتمان اجاره کنید یا به جای آن در یک هتل اقامت نمایید. بخش اصلی بسکمک از مکان های توریستی در جوار مناطقی است که بومی ها زندگی و کار می کنند.

در هاستل ها اتاق رزرو کنید

این مورد یکی دیگر از انتخاب های فوق العاده برای افرادی است که در صدد صرفه جویی در هزینه ها هستند و از تجربیات تازه نمی هراسند. اتاق در هتل نامشخص، اتاق های اجاره نشده در هتل ها هستند که با وجه کمتر اجاره داده می شوند.

فرودگاه نزدیک مقصد

پرواز به فرودگاه های بزرگ معمولا بسیار ارزان تر است. به عنوان مثال، اگر قصد سفر به فرانسه و بازدید از شهر نیس(Nice) را دارید. برای کاهش و صرفه جویی در هزینه سفر بهتر است بلیتی ارزان قیمت تر به میلان بخرید و سپس با قطار به نیس بروید.

بلیت هواپیمای تخفیف دار

خطوط هوایی هر از گاهی پروازهای تخفیف دار ارائه می دهند. برای آنکه از تاریخ تخفیف های ارائه شده از سوی آن ها مطلع شوید، به خبرنامه اینترنتی آن ها مراجعه نمایید.

پروازهای ارزان قیمت

پروازهای صبح زود یا نیمه شب از محبوبیت چندانی برخوردار نیستند، بنابراین ارزان ترند. حال آنکه، برنامه ریزی پرواز در چنین ساعاتی از شبانه روز کمک می کند تا روزهای فوق العاده بیشتری را در ساحل سپری کنید.

استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی

به جای استفاده از اتوبوس های گردشگری، از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده کنید. مشاهده بسکمک چشم انداز ها اصلی کشورهای اروپایی فقط از طریق پنجره اتوبوس های معمولی شهر امکان پذیر است.

کارت موزه بخرید

کارت موزه، کارتی شخصی است و اجازه ورود به تمام موزه های شهر را به مدت یک، دو و یا سه روز صادر می کند. این نوع کارت ها در بیشتر شهرهای مهم جهان ارائه می شوند.

نحوه پرداخت

چنانچه اغلب با یورو خرید می کنید، بهتر است به جای کارت اعتباری Visa از MasterCard استفاده کنید. البته مقداری پول نقد هم همراه داشته باشید.

تجهیز با ناهار کامل

معمولا اغلب کافه ها و رستوران ها در وعده شام بیشترین مشتری را دارند. به همین دلیل تخفیف های ویژه ای برای صبحانه و ناهار ارائه می دهند.

خوراک های محلی

آیا به غذاهای محلی کشوری که سفر می کنید، علاقه دارید؟ اگر چنین است، به سایت hotwire سری بزنید و غذاهای محلی خوشمزه ای که از طریق بومیان طبخ شده را امتحان کنید.

نرم افزارهای سفر

نرم افزارها و نقشه هایی که نیازی به اینترنت ندارند را بر روی گوشی خود نصب نمایید. برخی از آن ها حتی می توانند جایگزین راهنمای سفر باشند. برای دیدن مکان های عجیب گردشگری، مطلب روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می فرایند! را بخوانید.

درخواست تخفیف

از اینکه درخواست تخفیف و خدمات اضافی کنید، نترسید. چانه زدن را فراموش نکنید. به ویژه اگر اهل سفر به کشورهای شرق آسیا هستید، می توانید قیمت های اصلی را به نصف برسانید. امیدواریم نکاتی برای صرفه جویی در هزینه های سفر که گفته شد بتواند برنامه ریزی سفرتان را بهبود ببخشد.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب گردشگری صمیمی ترین شهرهای جهان را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "چگونه ارزان سفر کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ارزان سفر کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید