بدرالذیاب با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران ملاقات کرد

به گزارش فارس کلوب، بدرالذیاب نایب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال که برای بازدید از امکانات هندبال کشورمان و بعلاوه میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در رشته هندبال ساحلی به تهران سفر نموده امروز یکشنبه 22 اسفندماه با حضور در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش با سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان ملاقات و گفت گو کرد.

بدرالذیاب با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران ملاقات کرد

دکتر صالحی امیری ضمن خیر مقدم به نایب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال اظهار کرد: سلام بنده را به آقای شیخ احمد برسانید و امیدوارم لحظات خوشی را در تهران سپری کنید، با بازدید از امکانات هندبال و آموزشگاه ملی المپیک باید بگویم ایران برای میزبانی رویدادهای جهانی و برگزاری دوره های بین المللی آموزشی آمادگی دارد.

وی اضافه نمود: انصافاً از بدو حضور آقای پاکدل در راس فدراسیون هندبال شاهد رشد خوبی در این رشته در عرصه همگانی و قهرمانی بوده ایم و کمیته ملی المپیک حمایت همه جانبه ای از رئیس فدراسیون هندبال دارد و امیدواریم فدراسیون جهانی نیز حمایت های همه جانبه ای از هندبال کشورمان داشته باشد. هر چقدر که فدراسیون آسیایی و فدراسیون جهانی حمایت کند ما چندبرابر بیشتر از این رشته المپیکی حمایت خواهیم کرد و با توجه به حضور کادر جوان، با انگیزه و پرکوشش در این فدراسیون انتظار داریم فدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی نیز نگاه ویژه ای نسبت به هندبال ایران داشته باشد.

در ادامه بدر الذیاب نائب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال ضمن تشکر از اینکه فرصتی فراهم شد تا ملاقاتی با رئیس کمیته ملی المپیک ایران داشته باشد، گفت: ارتباط قوی و خوبی بین فدراسیون هندبال ایران و فدراسیون جهانی وجود دارد که ثمرات آن حضور تیم های مختلف هندبال ایران در رقابت های بین المللی است و این نشان می دهد کارهای خوبی در این مدت در هندبال ایران انجام شده و آقای پاکدل برنامه ریزی و استراتژی خوبی را برای رشد و توسعه هندبال ایران دارد. قطعاً چنین برخورد خوبی و حمایت های رئیس کمیته ملی المپیک ما را در حمایت هایمان از فدراسیون هندبال ایران بیشتر مصمم می نماید.

در ادامه این نشست رئیس فدراسیون هندبال ایران نیز به ارائه گزارشی از فرایند آماده سازی و حضور تیم های ملی بانوان و جوانان به رقابت های بین المللی پرداخت و مطرح نمود: کمیته ملی المپیک در این مدت حمایت همه جانبه ای از فدراسیون هندبال داشته و در واقع حمایت های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک سبب موفقیت هندبال در این سال ها شده است.

بعلاوه نایب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال عصر امروز در محل وزارت ورزش با وزیر ورزش ملاقات و مصاحبه کرد. سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در ملاقات با بدر الذیاب اظهار کرد: از اعتمادی که بدر الذیاب و همکارانشان در فدراسیون جهانی به ایران دارند و میزبانی را به کشور ما دادند، تشکر می کنم. قدردان این توجه فدراسیون جهانی هستیم که به خاطر شرایط ایران، میزبانی مسابقات ساحلی آقایان و بانوان از هم جدا شد و کشور ایران میزبان مسابقات مردان خواهد بود.

وی گفت: امیدوارم که این حمایت ها همچنان ادامه داشته باشد و میزبانی های بیشتری به کشور ایران برسد. هدف ما این است که یک همکار خوب برای فدراسیون جهانی باشیم و علاوه بر میزبانی مسابقات بتوانیم کلاس های آموزشی را نیز برگزار کنیم. برنامه ریزی مدونی برای آموزش هندبال در سطح مدارس داریم و کوشش می کنیم برای مدت 4 سال بتوانیم این رشته را به صورت گسترده در سطح مدارس نهادینه کنیم. این برنامه توسعه ای ما برای رشته هندبال در دو بخش آقایان و بانوان خواهد بود.

دکتر سجادی با اشاره به فرارسیدن عید نوروز گفت: با توجه به اینکه برگزاری مسابقات ساحلی مصادف به شروع سال نو و عید نوروز است، برترین فرصت را داریم که این عید باستانی را به میهمانان معرفی کنیم و همه این دوستان در جریان آیین و جشن نوروز ایران قرار بگیرند.

در ادامه این نشست بدر الذیاب اظهار کرد: خیلی خوشحالم که زمینه این ملاقات با وزیر ورزش و جوانان مهیا شد. کنفدراسیون هندبال آسیا و فدراسیون هندبال ایران روابط و همکاری بسیار خوبی با یکدیگر دارند. پیش از این کنفدراسیون آسیا قصد داشت که میزبانی به کشور ایران بدهد که به علت شرایط کرونایی این اتفاق میسر نشد.

وی اضافه نمود: کوشش کردیم که یک میزبانی بین المللی به کشور ایران بدهیم و با هماهنگی های انجام شده مسابقات هندبال ساحلی به میزبانی ایران برگزار خواهد شد. خیلی خوشحالیم که تیم بانوان ایران برای اولین بار به مسابقات جهانی راه پیدا کرد و این نشان می دهد که فدراسیون ایران در حوزه ورزش بانوان گام های موثری برداشته است.

نایب رئیس فدراسیون بین المللی هندبال گفت: به خاطر حمایت هایی که وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون هندبال دارد ممنونیم و این قول را می دهیم که میزبانی های دیگر را نیز به ایران بدهیم. فدراسیون برای رشد این رشته در ایران برنامه دارد و ما نیز از این برنامه ها حمایت می کنیم.

بدر الذیاب بعلاوه به موفقیت های هندبال ایران در مدت زمان اخیر اشاره نمود و گفت: خوشحالیم که شاهد موفقیت رشته هندبال در ایران هم در بخش مردان و هم در بخش زنان هستیم. راستا رو به رشد هندبال ایران ما را خوشحال کرده و مطمئن هستیم بعد از میزبانی قهرمانی آسیا در رشته هندبال ساحلی دیگر میزبانی های بین المللی نیز در ایران برگزار خواهد شد.

مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا و انتخابی ملاقاتهای جهانی از دوم تا هشتم فروردین ماه در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بدرالذیاب با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدرالذیاب با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید