مهمترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در سال 99 خبرنگاران

به گزارش فارس کلوب، رئیس دبیرخانه مناسب سازی کشور مهمترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در سال 99 را تشریح کرد.

مهمترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در سال 99 خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی فارس کلوب، ابراهیم کاظمی مومن سرایی رئیس دبیرخانه مناسب سازی کشور در مورد مهمترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در سال 99 در جمع فارس کلوب گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و به منظور برنامه ریزی و هماهنگی امور مناسب سازی محیط و معابر و اماکن عمومی، همچنین خدمات و وسایل حمل و نقل عمومی در سال 99 با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، 8 جلسه در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تشکیل شد که از کار های بسیار مهم و بی نظیری بوده که پیش از این چند ماه یکبار صورت می گرفت یا سالی یکبار برگزار می شد.

وی اضافه نمود: به منظور اثرگذاری حداکثری و تحقق مصوبات، 4 مورد از جلسات از شهریورماه 99 با حضور و میزبانی شهردار تهران، در آبان ماه با حضور و میزبانی وزیر راه و شهرسازی، در آذرماه با حضور و میزبانی وزیر تعاون و کار برگزار گردید. یک جلسه نیز از جلسات ستاد به منظور پایلوت شهر دسترس پذیر با حضور استاندار و اعضای ستاد کشوری و استانی در استان یزد برگزار گردید. در هر کدام از این جلسات تصمیمات کاربردی اتخاذ شد و به دستگاه های اجرایی تابعه در سراسر کشور ابلاغ شد.

وی گفت: پس از هر جلسه با تشکیل کارگروهی مشترک متشکل از کارشناسان ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور مستقر در سازمان بهزیستی کشور و نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کشور اقدامات لازم برای اجرایی نمودن مصوبات و تحقق اهداف با هدف دسترس پذیری افراد دارای معلولیت، سالمندان و جانبازان انجام شد.

کاظمی مومن سرایی توضیح داد: جلسه ای که در بهمن ماه با حضور اکثریت اعضا در استان یزد برگزار گردید به منظور افتتاح برنامه های عمرانی پروژه های مناسب سازی شهرداری یزد که پایلوت ایجاد شهر بدون مانع بود، برگزار گردید. بعد از این جلسه قرار شد هر سه ماه گزارشی از فعالیت های این ستاد در استان یزد ارائه گردد تا در سال 1402 شاهد معرفی شهر باستانی یزد به عنوان نخستین شهر بدون مانع و دسترس پذیر باشیم.

به گفته وی 14 جلسه کمیته تخصصی نیز برای مشخص ضابطه 246 ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت برگزار گردید که برای اولین بار برگزار می شد و بخشنامه ای از سوی سازمان برنامه و بودجه به سراسر کشور ارسال شد و پیمانکاران، مهندسان مشاور و … این ابلاغیه را دریافت کردند.

وی توضیح داد: انتخاب 51 شهر و 5 روستا در 31 استان کشور به عنوان پایلوت ایجاد شهر بدون مانع که طی یک برنامه سه ساله قرار است عملیاتی گردد نیز در سال 99 انجام شد.

کاظمی مومن سرایی درباره ارزیابی مناسب سازی ساختمان های اداری نیز گفت: ارزیابی ها بیانگر فرایند رو به رشد اقدامات دستگاه ها برای مناسب سازی و دسترس پذیری معلولان است. همچنین رونمایی از نشان مناسب سازی که قرار است بر روی ساختمان های مناسب سازی شده اهدا گردد، نیز از دیگر اقدامات این ستاد در سال 99 است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مهمترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در سال 99 خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین اقدامات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در سال 99 خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید