نقش برجسته سرباز هخامنشی رونمایی شد

به گزارش فارس کلوب، آئین رونمایی نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید استردادی از آمریکا در موزه مردم شناسی خلیج فارس بندرعباس برگزار گردید.

نقش برجسته سرباز هخامنشی رونمایی شد

مراسم رونمایی نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید استردادی از آمریکا در موزه مردم شناسی خلیج فارس بندر عباس با حضور استاندار هرمزگان، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان و جمعی از فعالان فرهنگی و هنری استان هرمزگان برگزار گردید.

فریدون همتی، استان دار هرمزگان، در این رابطه گفت:

امروز در موزه مردم شناسی خلیج فارس در مراسمی حضور یافتیم که به فرهنگ و گذشته مان بازمی گشت.

همتی اظهار امیدواری کرد که چنین اقداماتی سبب می گردد تا مردم به ویژه نسل جوان با گذشته آشنا شوند. وی در ادامه توضیح داد:

باید مردم از موزه مردم شناسی خلیج فارس بازدید نمایند و علاوه بر تاریخ و فرهنگ هرمزگان با نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید و بعلاوه با تاریخ غنی کشورمان بیش از گذشته آشنا شوند.

او با اشاره به اینکه هر ایرانی باید کوشش کند تا تاریخ کشورش را فرا بگیرد، اظهار کرد:

باید بدانیم کشورمان چه فراز و فرودی داشته تا اکنون به اینجا رسیده است.

همتی بابیان اینکه این اثر خود یک تاریخ را در پی دارد، اعلام نمود که موزه مردم شناسی خلیج فارس تماشا دارد و به تمامی مردم توصیه می کنم از این مکان فرهنگی بازدید نموده و به خوبی سنت ها و آئین مردم هرمزگان را فرا بگیرند.

عالی ترین مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه کشوری مثل آمریکا که قدمتی ندارد در مقابل کشور ایران اسلامی که از دیرباز نقش مهمی در دنیا داشته، نمی تواند عرض اندام کند، افزود:

نسل های آینده به طور حتم به این مقطع تاریخی افتخار خواهند کرد.

بعلاوه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در این خصوص گفت:

افتخاری که امروز رخ داد، در راستای تقویت و توسعه توجه به میراث فرهنگی بود زیرا میراث فرهنگی هویت ماست و می تواند به نقش های اجتماعی ما یاری کند.

رضا برومند با بیان اینکه پس از بازگشت این نقش برجسته به کشورمان پس از گذشت 80 سال، رایزنی خود را با سازمان میراث فرهنگی کشور شروع کردیم، توضیح داد:

با نگاه مناسب دکتر مونسان و نمایش عمومی این اثر نیز فرصت یک ماهه برای انتقال این اثر به بندرعباس داده شد.

او با اشاره به اینکه این اثر با تدابیر شدید امنیتی وارد بندرعباس شد و از 19 اردیبهشت تا 15 خرداد در موزه مردم شناسی خلیج فارس به نمایش گذاشته خواهد شد، اظهار کرد:

هدف ما بود که فضای روانی و اجتماعی نسبت به میراث فرهنگی مان را تقویت کنیم و مردم در این زمینه علاقه مند شده و بتوانیم باقدرت بیشتر کار بازسازی، بازسازی و احیای میراث فرهنگی استان که بعضی بعد بین المللی دارند، مانند قلعه پرتغالی ها و معبد هندوها را انجام دهیم.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "نقش برجسته سرباز هخامنشی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش برجسته سرباز هخامنشی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید