یمن: حملات عربستان به مراکز درمانی صنعا جنایت جنگی است

به گزارش فارس کلوب، مسؤولان دولت نجات ملی یمن سکوت جامعه بین المللی درباره حملات عامدانه ائتلاف سعودی به مراکز درمانی اصلی صنعا و مراکز آموزشی را محکوم کردند.

یمن: حملات عربستان به مراکز درمانی صنعا جنایت جنگی است

به گزارش گروه بین الملل فارس کلوب، مقامات دولت نجات ملی یمن حملات بامداد امروز ائتلاف سعودی به مراکز آموزشی و چند بیمارستان و مرکز درمانی در صنعاء را محکوم کردند.

به گزارش المسیره، طلعت الشرجبی سخنگوی شورای عالی امور انسانی یمن گفت: حمله عمدی ائتلاف سعودی به منطقه ای پر ازدحام از جمعیت که چند مجتمع پزشکی و درمانی هم در آنجا واقع است، جنایت جنگی تمام عیار برای به رنج انداختن بیش تر ملت یمن اتت.

او اضافه کرد: همزمان با تشدید حملات ائتلاف سعودی به صنعاء، ما به نهادها در مورد کاهش برنامه های بشردوستانه آنها برای خدمت به فقرا و بیمارستان های یمن شکایت کردیم.

به گفته منابع یمنی، حملات بامداد امروز ائتلاف سعودی به نزدیکی بیمارستان العلیاء صنعاء موج ترس و وحشت بیماران و کادر پزشکی شده بود و خسارات سنگینی که به بیمارستان وارد آمد که موجب توقف خدمات رسانی به بیماران شده است.

ائتلاف سعودی یک منطقه کاملا پزشکی و درمانی را در مرکز صنعاء هدف گرفت که سه بیمارستان خصوصی و دولتی و ده ها مرکز تشخیصی و درمانی در آنجا واقع است.

در این حملات دستکم 20 نفر زخمی شدند و بیماران از بیمارستان های آسیب دیده از حملات تخلیه شدند.

مطهر المرونی رئیس دفتر بهداشت صنعاء هم تاکید نمود که حمله هوایی ائتلاف سعودی به بیمارستان ها اقدامی عمدی برای تحت فشار قرار دادن بخش بهداشت یمن است که اساسا از تجاوز و محاصره رنج می برد.

او با اشاره به خسارات سنگینی که به بیمارستان های مرکز آمده است، گفت که مراکز تشخیص پزشکی کاملا تعطیل شدند و هزاران بیمار در صنعاء و دیگر استان ها که برای درمان به مرکز می آمدند از این شرایط آسیب دیدند.

وزارت آموزش و پرورش دولت نجات ملی یمن نیز حمله ائتلاف سعودی به پیرامون تاسیسات آموزشی در صنعاء را محکوم کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: حملات هوایی امروز علیه صنعاء منجر به وارد آمدن خسارات سنگینی به صندوق حمایت از معلم و طرح های آموزشی و بعلاوه مرکز فراوری وسایل آموزشی و مدرسه بغداد در خیابان بغداد صنعاء شد.

وزارت آموزش و پرورش یمن سکوت جامعه بین المللی در قبال جرایم ائتلاف سعودی در حق ملت یمن را که مغایر با منشورها و قوانین بین المللی است محکوم کرد و گفت: جنایات علیه یمنی ها نشان دهنده شرایط هیستری، سطح ناکامی روانی و انحطاط اخلاقی نیروهای متجاوز است.

در انتها بیانیه آمده است: ما از نهادهای حقوقی و انسانی می خواهیم جرایم دشمن را محکوم نموده و بر شورای امنیت برای عمل به وظیفه قانونی خود در حفاظت از غیرنظامیان و تاسیسات مدنی فشار اورد.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "یمن: حملات عربستان به مراکز درمانی صنعا جنایت جنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن: حملات عربستان به مراکز درمانی صنعا جنایت جنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید